Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

С характер и късмет десет от Юве се пребориха за точка срещу Лацио (видео)

Отборът на Ювентус отново показа характер и се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Лацио от 21-ия кръг в Серия "А". "Бианконерите" първи получиха гол от дузпа дело на Антонио Кандрева в 27-ата минута, а за нарушението на Джанлуиджи Буфон срещу Мирослав Клозе вратарят бе изгонен от игра. Въпреки това, с десет души на терена, гостите се добраха до равенството с гол на Фернандо Йоренте в 60-ата минута. В края пък и късметът бе на страната на торинци, като на два пъти гредите им помогнаха да не получат нов гол. Все пак "орлите" могат да се похвалят, че спряха победната серия на своя съперник, който преди този мач имаше 12 поредни успеха в първенството.

В началото Ювентус стоеше по-добре на терена и владееше инициативата. Гостите създадоха първата по-интересна ситуация в мача, като в 8-ата минута Карлос Тевес опита далечен прехвърлящ удар, но над вратата. В 14-ата минута обаче "бианконерите" бяха напът сами да си докарат главоболия, като една топка бе върната към Буфон, който се засуети в отиграването й и Мирослав Клозе за малко да я открадне и да отбележи. Въпреки това обаче гостите продължиха да бъдат по-активни и в 17-ата минута Квадво Асамоа опита удар от труден ъгъл, но покрай вратата.

В 25-ата минута обаче Лацио организира първата си по-интересна атака и хвана отбраната на съперника неподготвена. Клозе бе изведен зад защитата, финтира Буфон, който се хвърли в краката му и го спъна за дузпа. За нарушението вратаря видя и директен червен картон. Антонио Кандрева пък се нае с изпълнението на наказателния удар и със силен удар откри резултата.

Това определено обърка плановете на Юве и гостите трудно успяваха да задържат топката в свое владение в следващите минути. В същото време в 35-ата минута Кристиан Ледесма опита далечен изстрел преминал покрай вратата. Веднага след това пък "старата госпожа" създаде най-доброто си положение до момента като Карлос Тевес намери Фернандо Йоренте, който се обърна и стреля от близо, но вратаря спаси.

В края на полувремето пък Лацио претендира за втора дузпа след като една топка се удари в ръката на Леонардо Бонучи, но съдията този път замълча.

В началото на втората част Юве опитваше да атакува, но в 57-ата минута домакините организираха хубава контра, при която Кандрева реши да стреля от далеч, но над вратата. В 60-ата минута обаче Стефан Лихтщайнер бе изведен по крилото и центрира към Фернандо Йоренте, който с глава заби топката във вратата за 1:1. Само две минути по-късно "бианконерите" можеха да направят и пълен обрат след като Тевес бе изведен в наказателното поле и отправи удар, но Бериша със страхотна намеса спаси.

Лацио обаче отговори мигновенно и Ернанес отправи далече удар покрай вратата. След това домакините създадоха още няколко добри възможности. В 71-ата минута Кандрева стреля от дистанция. В 75-ата минута дойде най-сериозната опасност за "орлите", като Кристиан Ледесма центрира от фаул и Клозе стреля с глава от близо, но Марко Сторари с прекрасна намеса спаси, а топката се отби и от гредата. В 80-ата минута ситуацията се повтори, като отново Клозе бе оставен да стреля с глава от близо, но този път имаше и засада на нападателя. Шансът пък бе с гостите в 85-ата минута, когато изстрел на Балде Кейта се отби от гредата.

Мачът обаче завърши без повече голове и двата тима поделиха по една точка, като Ювентус остава на върха в класирането с актив от 56 точки. Лацио пък запазва 9-ата си позиция в таблицата с 28 точки.