Сан Кашано с Елена Колева на полуфинал за Купата на Италия в Серия А2

Италианският втородивизионен Ил Бизонте (Сан Кашано) с бившата българска националка Елена Колева се класира на полуфинал в турнира за Купата на Италия в Серия А2. Това стана след втора победа над Обиетиво Ризарчименто (Виченца), с Бояна Андреева в състава си, с 3:1 (25:15, 22:25, 25:22, 26:24).

Елена Колева бе най-резултатна за своя отбор с 15 точки (1 блок и 44% ефективност в атака), въпреки че игра само в първите три гейма, а съотборничката й Силвия Лоти добави 14 точки (1 ас, 1 блок, 29% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) за победата. Бояна Андреева пък бе в основната шестица в първия, втория и четвъртия гейм, а в третия се включи като резерва, в резултат на което завърши с 5 точки (2 блока и 13% ефективност в атака). Най-резултатна в двубоя стана съотборничката й Изабела Милоко с 20 точки (1 ас, 2 блока, 43% ефективност в атака и 11% перфектно посрещане).

На полуфинала Ил Бизонте (Сан Кашано) ще играе срещу Ас Волей (Соверато), като първият мач в Соверато е другата седмица на 29 януари. Реваншът е седем дни по-късно в Сан Кашано.