Елена Колева заби 14 точки срещу бившия си отбор

Женският волейболен отбор Ил Бизонте (Сан Кашано) завърши с победа първия полусезон в италианската Серия А2, след като в мач от 11-ти кръг се наложи над Металеге Санитарс (Монтикиари) с 3:1 (26:24, 25:21, 21:25, 25:22). Бившата българската националка Елена Колева реализира 14 точки (1 ас, 1 блок и 27% ефективност в атака) срещу отбора, в който игра през миналия сезон. С 19 точки се отличи съотборничката й в Сан Кашано Флориана Бертоне (3 аса, 4 блока и 52% ефективност в атака) за успеха. За гостите от Монтикиари Лулама Мусти Де Дженаро реализира 17 точки.

В същото време Обиетиво Ризарчименто (Виченца) с Бояна Андреева в състава си загуби при гостуването си на Бенг (Ровиго) с 1:3 (19:25, 25:19, 16:25, 22:25). Българката се появи като резерва в първия гейм и бе титуляр само в последната част, като това бе достатъчно, за да завърши с 10 точки (1 ас, 1 блок и 57% ефективност в атака). Съотборничката й Микела Перето добави 16 точки. Най-резултатна стана Роберта Брузеджан от тима на домакините, след като реализира 18 точки (5 блока и 62% ефективност в атака) за победата.

Така във временното класиране лидер е Металеге Санитарс (Монтикиари) с 26 точки, на две пред Ил Бизонте (Сан Кашано). Обиетиво Ризарчименто (Виченца) заема 7-мо място с 14 точки. В следващия кръг на 26 януари (неделя) от 19,00 часа българско време Ил Бизонте (Сан Кашано) гостува на Бенг (Ровиго), а Обиетиво Ризарчименто (Виченца) е гост на Пунтотел (Сала Консилина).