Петгеймови победи за българките в Серия А2

Трета поредна победа в италианската волейболна Серия А2 записа отборът на Ил Бизонте (Сан Кашано) с бившата българска Елена Колева. В мач от 13-ия кръг нейният тим се наложи над Кровели (Реджо Емилия) с драматичното 3:2 (25:18, 23:25, 26:28, 25:13, 15:8), а Елена Колева игра на високо ниво, като реализира 22 точки (1 ас, 2 блока и 37% ефективност в атака), с колкото завърши и съотборничката й Силвия Лоти (5 блока, 37% ефективност в атака, 61% позитивно и 24% перфектно посрещане) за успеха. За гостите бразилката Сорайа дос Сантош се отчете с 21 точки.

С драматична победа се поздрави и Обиетиво Ризарчименто (Виченца) с българката Бояна Андреева. Нейният отбор надигра Волей (Соверато) с 3:2 (17:25, 23:25, 28:26, 25:21, 15:6) и записа втори пореден успех в шампионата. Андреева започна в титулярния състав, а във втория и третия гейм влизаше като резерва, в резултат на което завърши с 2 точки (14% ефективност в атака). Съотборничката й Микела Перето се отличи с 20 точки (1 блок, 42% ефективност в атака, 54% позитивно и 31% перфектно посрещане). За гостите от Соверато Алесия Травалини се отчете с 19 точки (6 блока!!!, 1 ас и 46% ефективност в атака) за успеха.

Във временното класиране лидер е Металеге Санитарс (Монтикиари) с 29 точки, колкото има и 2-ият - Ил Бизонте (Сан Кашано), но отборът на Елена Колева отстъпва по геймовия коефициент. Обиетиво Ризарчименто е на 7-ма позиция с 19 точки. В следващия кръг на 9 февруари (неделя) Ил Бизонте (Сан Кашано) гостува на Пунтотел (Сала Консилина), а Обиетиво Ризарчименто (Виченца) играе в Павия срещу местния Ризо Скоти. Мачовете са от 19,00 часа българско време.