Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Дженоа с първи успех от близо два месеца (видео)

Дженоа постигна заслужен домакински успех с 2:0 над Сасуоло в среща от 18-ия кръг на Серия "А", с което записа първа победа от 10 ноември насам. Алберто Джилардино откри от дузпа в 28-ата минута и пропусна друга секунди преди края. И двата наказателни удара обаче бяха доста спорни, но съдията Джанлука Роки все пак прецени, че е имало нарушения. Андреа Бертолачи пък заби втория гол в 45-ата минута. Тимът от Генуа е девети в класирането и продължава да бъде пред гранда Милан.

За Сасуоло пък това е четвърта поредна загуба. След плачевния старт на сезона новаците се "събудиха" с поредица от силни резултати, но последва нов спад и сега отборът е в зоната на изпадащите.

Снимка: Getty Images/Guliver