Дженоа се провали в 94-ата минута

Отборът на Дженоа записа четвърти мач без победа след 1:1 у дома срещу Аталанта в двубой от 16-ия кръг на Серия "А". Андреа Бертолачи откри за генуезци в 72-ата минута, но Джузепе Де Лука изравни в 94-ата минута.

Гостите от Бергамо първи създадоха опасност в 15-ата минута, но Джулио Милячо стреля над гредата с глава от чудесна позиция. В 18-ата Лука Антонели нацели греда. В средата на полувремето Муса Конате показа умения, но изпусна на два пъти. Алберто Джилардино и Херман Денис също пропуснаха. В края на полувремето Лука Чигарини нямаше късмет и ударът му от фаул срещна гредата.

Попаденията паднаха след почивката. Преди това пропуски направиха Макси Моралес, Джила и Денис. В 72-ата Бертолачи се разписа за домакините след крос на Джовани Маркезе и добър контрол на Джилардино. В 79-ата грешка в защитата на домакините за малко не донесе изравняване. То се случи в самия край - в 94-ата минута, когато Де Лука беше оставен сам и отблизо реализира за крайното 1:1.

Снимки: Getty Images/Guliver