ПСЖ детронира Сент Етиен, Кавани - герой (видео)

Пари Сен Жермен детронира носителя на Купата на Лигата Сент Етиен след продължения. Отборът на Лоран Блан се наложи с 2:1 благодарение на уругвайската си звезда Единсон Кавани. Привлеченият от Наполи нападател вкара и двата гола за парижани. Той откри резултата в 25-ата минута, но в 78-ата Мевлют Ердинч се разписа срещу бившия си тим и изравни. Нещата отиваха към изпълнение на дузпи, но малко преди края на второто продължение Кавани донесе изстрадания успех на ПСЖ.

През миналия сезон Сент Етиен елиминира столичния гранд по пътя към трофея и това бе допълнителна мотивация за ПСЖ. Домакините бяха без Златан Ибрахимович, но с Кавани, Лукас Моура и Есекиел Лавеци атаката им беше достатъчно респектираща.

Кавани откри в средата на първата част след подаване на Марко Верати. Вратарят на гостите Стефан Руфие имаше много работа и спаси удари на Кавани и Моура, а в самия край на полувремето отрази и шут на Лавеци.

След почивката парижани направиха доста пропуски и бяха наказани от Ердинч, който беше оставен непокрит на близката греда и отблизо опъна мрежата. В продълженията Хавиер Пасторе на два пъти беше близо до гола, за да се стигне до 118-ата минута. Тогава Кавани се възползва от хубаво подаване на Жереми Менес и прати тима си на четвъртфиналите.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - СЕНТ ЕТИЕН 2:1 след продължения
1:0 Кавани (25)
1:1 Ердинч (78)
2:1 Кавани (118)