Лион се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата (видео)

Отборът на Лион се класира за четвъртфиналите на Купата на Лигата на Франция. "Хлапетата" победиха с 3:2 Реймс на осминафиналите и така спечелиха място сред най-добрите осем тима в надпреварата.

Всички попадения паднаха след почивката, като първо Бафетимби Гомис и Александре Лаказет дадоха преднина от два гола за домакините, но Принс Онианг намали. В 82-ата Йоан Гуркюф вкара трети гол за Лион, а три минути преди края на срещата Флойд Айте оформи крайното 3:2 от дузпа. Така "хлапетата" стават вторият отбор, който се класира за четвъртфиналите след Нант, който вчера отстрани Оксер.

ЛИОН - РЕЙМС 3:2
1:0 Гомис (58)
2:0 Лаказет (61)
2:1 Онианг (65)
3:1 Гуркюф (82)
3:2 Айте (87-д)