"Светците" спряха устрема на Ман Сити

Отборът на Саутхамптън спря добрата серия от три поредни победи на Манчестър Сити, завършвайки наравно 1:1 с "гражданите" на своя "Сейнт Мерис". Възпитаниците на Маурисио Почетино могат дори да съжаляват за това, че през второто полувреме пропуснаха няколко отлични възможности да вкарат втори гол във вратата на Костел Пантилимон и да вземат и трите точки от този двубой. В същото време гостите за пореден път демонстрираха колебливи игри далеч от дома и не успяха да "дублират" победата си над Уест Бромич през седмицата с втора поредна победа извън своя "Етихад Стейдиъм".

Серхио Агуеро откри резултата в полза на гостите след отлична асистенция на Александър Коларов още в 10-ата минута на срещата. Аржентинският нападател използва невероятния си нюх пред гола и с едно докосване преодоля Казанига, за да изведе гостите напред в самото начало на мача.

Още преди почивката обаче домакините възстановиха равенството с гол на рекордната си покупка Пабло Освалдо. Дошлият от Рома италиански национал преодоля технично бранител на домакините и с красив фалцов удар не остави шансове на Костел Пантилимон.

След почивката домакините имаха още редица положения да вкарат втори гол, след като показаха много борбеност и желание за победа. Освалдо и появилият се на неговото място английски национал Рики Ламбърт обаче нямаха шанс пред гола, а с добри намеси и Костел Пантилимон спаси гостите от изненадващо поражение.