Ман Сити се поизмъчи с Виктория, но записа четвърта победа (видео)

Манчестър Сити постигна четвърта победа в Група D на ШЛ, след като надделя с 4:2 над Виктория (Пилзен) на "Етихад Стейдиъм". Успехът обаче не дойде лесно за "гражданите", които два пъти излизаха напред в резултата след голове на Серхио Агуеро (33-дузпа) и Самир Насри (65'), но допускаха изравнявания чрез попадения на Томаш Хорава (43') и Станислав Текл (69'). Все пак селекцията на Мануел Пелегрини стигна до победата благодарение на Алваро Негредо (78') и Един Джеко (89').

Джо Харт се завърна на вратата на "гражданите", докато Туре Яя остана на скамейката за началото. Коларов, Милнър, Хави Гарсия и Фернандиньо получиха доверието на Мануел Пелегрини, а Серхио Агуеро и Един Джеко действаха в атака за домакините.

В 14-ата минута страхотен изстрел на Самир Насри от около 22 метра срещна гредата, а десетина минути по-късно Серхио Агуеро вкара топката в мрежата на  Ковачик, но попадението бе отменено заради спорно нарушение на аржентинеца. В 33-ата минута домакините получиха дузпа заради игра с ръка на Франтишек Райторал. Агуеро бе точен от бялата точка за 1:0. Две минути преди края на първата част Томаш Хорава изравни след страхотен шут от границата на наказателното поле.

След почивката Фернадиньо и Джеко направиха пропуски пред вратата на Виктория, за да дойде 65-ата минута, когато Навас центрира отдясно, а Насри засече елегантно от въздуха за 2:1. Гостите обаче отново намериха сили да изравнят и това се случи само четири минути по-късно.  Колар намери Текл в наказателното поле, а нападателят на Виктория стреля в далечния ъгъл за 2:2.

В 78-ата минута Алваро Негредо, който се появи няколко минути по-рано, засече отблизо центриране не Навас - 3:2. Минута преди края Един Джеко сложи точка на спора. Джолиън Лескът направи продължителен рейд, след което намери Милнър на крилото, той центрира, а босненецът засече с глава за 4:2.

Манчестър Сити остава недостижим на второ място с 12 точки - три по-малко от Байерн. Виктория е на дъното без точка.