Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ман Сити с нова домакинска тирада (видео)

Отборът на Манчестър Сити записа убедителен успех с класическото 3:0 над Суонзи пред собствена публика на "Етихад Стейдиъм". Възпитаниците на Мануел Пелегрини изнесоха поредния си рецитал на свой терен и трите гола във вратата на "лебедите" бяха най-малкото, с което гостите от Уелс си тръгнаха от визитата си. Алваро Негредо даде аванс на своя тим още в осмата минута, а Самир Насри заби топката два пъти в мрежата на гостите след почивката, за да донесе красивата победа на манчестърци. Трите точки изкачиха домакините до челната тройка в класирането на Висшата лига.

Алваро Негредо откри резултата още в осмата минута от пряк свободен удар. Нападателят на домакините изпълни перфектно фаул, прехвърли стената и прати топката в горния далечен на вратаря Герхард Тремел ъгъл, за да даде ранен аванс на своя отбор. До края на полувремето домакините можеха да отбележат и втори гол в актива си, но Серхио Агуеро и Самир Насри нямаха късмет пред гола, а Мартин Демикелис удари и гредата след удар с глава. Джонджо Шелви пък пропусна единственото по-чисто положение за Суонзи, стреляйки в тялото на Костел Пантилимон.

След почивката обаче нещата си дойдоха на мястото за отбора на Мануел Пелегрини, като в основен герой за "гражданите" се превърна Самир Насри, който стана автор на два гола. Той се разписа в 58-ата и 77-ата минута, за да направи резултата класически в полза на своя отбор.

Десетина минути след началото на втората част бившият играч на Арсенал получи отличен пас от страна на Туре Яя, технично пое топката и финтира двама бранители на Суонзи, за да не остави шансове на Тремел за 2:0. В 77-ата френският национал се озова в завършващата фаза на отлична многоходова комбинация на отбора си, за да отбележи за крайното 3:0 след центриране от дясното крило на Пабло Сабалета.

До края на мача Насри бе близо и до хеттрик, но техничен негов удар мина на сантиметри от гредата на Тремел. Германският вратар пък спаси и удар на Един Джеко отблизо, за да запази малко от честта на своя тим.

Така поредната убедителна победа на Ман Сити пред собствена публика на "Етихад" изкачи отбора на "гражданите" на трето място в класирането с 25 точки, изпреварвайки подхлъзналия се по-рано днес Ливърпул и загубилият на "Стамфорд Бридж" Саутхамптън. Евроучастникът Суонзи пък вече е по-близо до опасната зона, отколкото до челните места в класирането след шестата си загуба от 13 мача този шампионат.