Манчестър Сити наниза нова победа, но трепери в края

Тимът на Манчестър Сити записа трети пореден успех в английската Висша лига и едва втори далеч от дома, след като се наложи с 3:2 при визитата си на Уест Бромич на неговия "Дъ Хоутърнс". Възпитаниците на Мануел Пелегрини изнесоха изключително силно първо полувреме, в което дръпнаха с два гола аванс, а след това стигнаха и до класическа преднина, но в края на мача допуснаха отпускане в редиците си и домакините върнаха два гола, с което направиха финалните секунди на мача напрегнати за гостите.  Въпреки това обаче трите точки отидоха при "гражданите", които започват да навлизат в ритъм.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута на двубоя. Един Джеко изведе Пабло Сабалета по дясното крило и аржентинският защитник откри сънародника си Серхио Агуеро в наказателното поле, за да забие Кун 12-ия си гол от началото на сезона и да изведе "гражданите" напред в резултата.
Само 15 минути по-късно нова отлична комбинация на възпитаниците на Мануел Пелегрини доведе до второ попадение в полза на гостите. Агуеро и Самир Насри комбинираха отлично в половината на домакините, за да изведат Александър Коларов отляво по крилото, а центрирането на сърбина бе засечено от Туре Яя, за да бъде удвоен авансът на Манчестър Сити. Страхотна многоходова акция.

До края на първата част и в началните минути на второто полувреме доминацията на гостите продължи. В 74-ата Туре Яя от дузпа направи 0:3, след като Александър Коларов бе съборен в наказателното поле от Клаудио Якоб.

Последните минути на мача обаче бяха изцяло за отбора на Стийв Кларк. Първо Костел Пантилимон си отбеляза автогол, след като Коларов му върна доста лошо топката и той не успя да предотврати влизането й в собствената си мрежа. В добавеното време пък Виктор Аничебе отвя на скорост Мартин Демикелис и направи 2:3, но "дроздовете" нямаха време да сътворят чудото до края на мача и трябваше да се примирят с поражението.