Добруджа даде гейм на Ботев (Луковит), но не и победата

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) постигна очаквана победа над Ботев (Луковит) в 8-ия кръг от Суперлигата. Пред верните си фенове в зала "Добротица" момчетата на Мирослав Живков се наложиха с 3:1 (18:25, 25:15, 25:18, 25:21) над добрите си познайци, с които през миналия сезон спориха и във Висшата лига.

Добруджа 07 влезе по-добре в срещата и поведе с 8:4 в началото на първия гейм. Неочаквано обаче домакините изгубиха инерция, а бойкият тим на Ботев не чакаше втора покана да вземе своето. Равенството дойде още при 10:10, а гостите поведоха при 13:12 след блок в центъра. Преднината им се разви до три точки при 19:16 след технично нападение на Пламен Драгиев по правата от зона четири. С този аванс Ботев затвори спокойно частта.

Последваха два ударни гейма за Добруджа 07, в които гостите не показаха достатъчно аргументи да се противопоставят на съперника си. Така в първия домакините водеха с 18:10 и 21:11, а във втория с 12:6 и 17:9 - резултати, които красноречиво говореха за моментното съотношение на силите. Силни минути имаше диагоналът на тима от Добрич - Калоян Канев.

Далеч по-интересно бе в четвъртата част, когато Ботев отново вдигна гарда и се държеше плътно до Добруджа 07 в резултата до 14:14. В този момент възпитаниците на Живков вдигнаха оборотите и успяха да отворят преднина от 2-3 точки, с която бях спокойни в последните разигравания в срещата.