Спартак писа шестица на Волга и диша във врата на Зенит (видео)

Спартак (Москва) изигра един от най-силните си мачове този сезон и постигна разгромна победа с 6:1 срещу Волга. По два гола вкараха Хосе Мануел Хурадо и Арас Йозбилис, а останалите попадения за тима на Валерий карпин бяха дело на Лукас Бариос и автогол на денис Колодин. Почетния гол за гостите реализира Матия Дворнекович в средата на второто полувреме. Малко преди това пък Дмитрий Буликин пропусна дузпа.

Победата позволи на Спартак да се доближи само на точка от лидера Зенит, който по-рано днес направи 1:1 при визитата си на Терек. Волга е на 12-а позиция с 18 точки, а след шестте получени гола вече има най-слабата защита в Премиер лигата, заедно с Урал. Двата отбора са допуснали по 35 попадения в изиграните до момента 18 кръга.

Спартак поведе с гол на Хурадо в 3-ата минута. Испанецът се разписа от границата на наказателното поле след пас на Тино Коста, а половин час по-късно нова комбинация между двамата доведе до втори гол на Хурадо. В добавеното време на първата част Лукас Бариос разстреля Сергей Парейко след центриране на Дмитрий Комбаров за 3:0.

В началото на втората част Йозбилис се разписа с красив далечен изстрел. В 64-ата минута стражът на домакините Артьом Ребров спаси дузпа, изпълнена от Буликин. Все пак, Волга стигна до гол в 74-ата минута, когато Дворнекович прати топката във вратата от близко разстояние. В оставащите минути Йозбилис беше точен за 5:1, а автогол на Колодин в оформи крайния резултат.