Криля Советов повали Жоазиньо и компания (видео)

Отборът на Криля Советов постигна ценна победа в последния си домакински мач за годината. Самарци надвиха с 1:0 Краснодар и се придвижиха на 10-о място в класирането на Премиер лигата. Гостите, за които титуляр беше бившият халф на Левски Жоазиньо, остават 6-и, но пропуснаха добра възможност да се изравнят по точки с ЦСКА (Москва) и Спартак (Москва).

Гола на победата за домакините реализира Станислав Драгун в 69-ата минута. Беларуският национал се разписа отблизо, след като преди това вратарят на Краснодар Александър Филцов изби силен удар на Руслан Аджинджал. За Драгун това бе първо попадение в първенството на Русия.

Като цяло мачът беше равностоен и двата отбора се надлъгваха. В началото Филцов спаси удар по диагонала на Драгин, който беше най-активният футболист на Криля Советов. В средата на първата част стражът на домакините Сергей Веремко изпусна топката, но все пак успя да я хване миг преди вандерсон да стигне до нея. Най-сериозният пропуск направи централният нападател на самарци Луис Кабайеро, който от точката на дузпата не уцели добре топката и я прати в аут.

В 64-ата минута Вандерсон от чиста позиция стреля под грдата, но Веремко някак успя да избие в корнер. Малко по-късно падана и голът на Драгун, оказал се единствен в двубоя.