100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:4

Зенит сгреши в Грозни и може да се раздели с първото място (видео)

Отборът на Зенит загуби 2 ценни точки в борбата за титлата в руското първенство. В мач от 18-ия кръг питерци завършиха 1:1 при гостуването си на Терек в Грозни.

Бившият тим на Благой Георгиев излезе напред в резултата в 51-ата минута, когато първо играч на Терек уцели напречната греда с глава, а при последвалото разбъркване Игор Лебеденко стреля извън наказателното поле, топката срещна тялото на футблист на Зенит и се оплете в мрежата зад Юрий Лодигин.

Тимът на Лучано Спалети все пак стигна до равенството. В 78-ата минута белгийският халф Аксел Витсел с красив удар малко пред границата на наказателното поле донесе точката на Зенит.

След тази грешна стъпта отборът от Санкт Петербург рискува да бъде изместен от първото място в класирането. Зенит е с 37 точки в момента, но вторият в подреждането Локомотив (Москва) е само с точка по-малко и мач по-малко. Терек заема предпоследната 15-а позиция с 10 точки.