Дани Милушев с 20 точки (7 аса, 2 блока) за победа на Тулуза над БГ Лион

Националът Данаил Милушев имаше основен принос за успеха на своя Тулуза като гост над "българския" АСЮЛ (Лион) с 3:2 (25:21, 19:25, 19:25, 25:16, 15:11) в мача от 5-ия кръг на френската Лига А.

Дани Милушев завърши мача с 20 точки (7 аса, 2 блока, 26% ефективност в атака) и стана най-резултатния волейболист на Тулуза. Тибо Росар добави 17 точки (1 ас, 2 блока), а Андре Радтке се отчете с 16 точки (3 блока).

Либерото на националния отбор на България Теодор Салпаров игра цял мач за Лион и се отличи с 20% перфектно и 27% позитивно посрещане. Владимир Николов остана на резервната скамейка и се появи в игра само в 4-ия и 5-ия гейм, но се отчете само с 1 точки (17% ефективност в атака).
Михал Храздира изигра страхотен мач и заби 30 точки (4 аса, 2 блока, 62% ефективност в атака, 23% перфектно и 42% позитивно посрещане), а Сърджан Ристич добави още 17 точки. Българинът с френски паспорт Божидар Славев се отчете само с 3 точки (19% ефективност в атака, 58% перфектно и 58% позитивно посрещане). Христо Тодоров се появи в игра в първата и 4-ата част, но не записа точка за тима воден от Силвано Пранди.

Лион заема 9-о  място във временното класиране със 7 точки от 2 победи и 3 загуби. Тулуза е на 12-о с 5 точки от 2 победи и 3 загуби.

В следващия 6-и кръг Лион гостува на Шамон на 2 ноември, а Тулуза е гост на Бове.

ЛИОН - ТУЛУЗА 2:3 (21:25, 25:19, 25:19, 16:25, 11:15)

ЛИОН: БОЖИДАР СЛАВЕВ 3, Марк Макгивърн 7, Гресон Оверман 7, Симон Тишер 7 (5 блока), Сърджан Ристич 17, Михал Храздира 30 - ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро (ХРИСТО ТОДОРОВ, ВЛАДИМИР НИКОЛОВ 1, Мартин Жамбон 1, Жерар Осорио, Арно Дюпейра-либеро)
Старши-треньор: Силвано Пранди
ТУЛУЗА: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 20, Андре Ардтке 16, Тибо Росар 17, Андре Елои 3, Ваафути Тавана 7, Диожен Загонел - Факундо Сантучи-либеро (Никола Бюрел, Тревор Клевено 9, Димитрий Валгенвиц 1)
Старши-треньор: Седрик Енар.