Елче открадна точка от Хетафе в мач с много картони (видео)

Отборите на Хетафе и Елче приключиха 1:1 в среща от 13-ия кръг на Примера. Педро Леон (18) и Ричмънд Боакие (60) поделиха точките. Срещата не блесна с високо качество, като най-забележителното бяха деветте жълти картона. "Сините" от "Колисеум Алфонсо Перес" временно остават на пето място, докато валенсианският тим е 12-и.

В деветата минута съдията сбърка и не посочи дузпа за гостите след игра с ръка на Лисандро Лопес. Тимът от Валенсиана започна по-силно срещата, но беше попарен от страхотен гол. В 18-ата минута Педро Леон отбеляза след индивидуална акция и хубав фалцов удар. В 36-ата Чиприан Марика не можа да се ориентира с топка в наказателното поле. В 44-ата Дамиан Суарес стреля опасно извън целта.

В 60-ата Ричмънд Боакие изравни. Аарон Нигес центрира отляво и Боакие стреля точно с глава за 1:1. В 63-ата Пабло Сарабиа беше близо до целта. Минута по-късно Мигел Анхел Моя спаси своите. В 74-ата съдията Хосе Антонио Тейшейра Витиенес подмина нарушение на Доминго Сисма срещу Сарабиа при опасна контра.

Снимка: "Марка"