Фиорентина мина през Киево по инерция (видео)

Окрилени след престижната победа с 4:2 над Ювентус в миналия кръг, футболистите на Фиорентина прибавиха нови три точки към актива си. Днес момчетата на Винченцо Монтела спечелиха с 2:1 при гостуването си на Киево и вече са на пета позиция в класирането. Тимът от Верона пък регистрира пета поредна загуба и е последен с едва 4 точки на своята сметка.

"Виолетовите" направиха слаба първа част и до последните й секунди изоставаха в резултата. В 13-ата минута Букари Драме центрира от ляво и централният защитник Бощиян Сесар намери топката с глава, за да я оплете в мрежата на безпомощния Нето.

Фиорентина успя да изравни в 45-ата минута след хубав пробив на Хуан Куадрадо. Колумбиецът се възползва от подаване на Джузепе Роси и хладнокръвно прониза Кристиян Пуджони за 1:1.

През второто полувреме гостите доминираха напълно и в 64-ата минута Роси и Куадрадо повториха упражнението от първата част, за да може южноамериканецът да реализира втория си гол.

Домакините така и не успяха да подложат съперника си под напрежение. Играчите от Флоренция умело комбинираха помежду си, като в края статистиката показа категоричното им превъзходство във владеенето на топката - 66% срещу 34%.

В междинния кръг през идната седмица на "виолетовите" има предстои далеч по-сериозно изпитание - домакинство срещу Наполи. Още по-тежко се очертава да бъде на Киево, който гостува на лидера Рома.

Снимка: Getty Images/Guliver