Разпнаха Ювентус във Флоренция - Виола с велик обрат в голово шоу (видео)

Отборът на Фиорентина постигна забележителна победа над шампиона Ювентус, който е най-мразеният противник от феновете на Виола. Старата госпожа поведе с 2:0, но допусна обрат и загуби дербито с 2:4. В герой за "виолетовите" се превърна Джузепе Роси, който вкара хеттрик в мрежата на капитана на гостите Джанлуиджи Буфон.

В началото мачът не предвещаваше развоя, който се получи. Сред най-любопитните моменти в първия половин час бе едно жестоко влизане на Алберто Акуилани в краката на Леонардо Бонучи, в резултат на което гащетата на бранителя на Юве бяха скъсани и това наложи смяната им. В 37-ата минута Карлос Тевес получи ритник по краката в наказателното поле на домакините и съдията Никола Рицоли правилно посочи бялата точка. Аржентинският нападател на "бианконерите", който днес играеше в тандем с Фернандо Йоренте, заложи топката и с премерен удар в средата на вратата откри резултата - 1:0.

След само 180 секунди груба грешка на защитниците на Виола позволи на Пол Погба да стреля от чиста позиция на празна врата за 2:0. Хуан Куадрадо изчисти наивно кълбото, но вместо да стори това далеч от собственото си наказателно поле, той даде балонен пас към Погба, заблуждавайки своя вратар Нето. Така въпреки равностойната игра отборът на Винченцо Монтела вече изоставаше с две попадения срещу опитните гости. Интересно е, че и при двата гола за Юве голмайсторите на "зебрите" имитираха стрелба с картечница, с каквато навремето изразяваше радостта си легендата на домакините Габриел Омар Батистута.

В 65-ата минута обаче започна големият обрат на "виолетовите". При спорно положение Квадво Асамоа влезе в контакт с Матиас Фернандес и Рицоли наду свирката, давайки дузпа за домакините. Кракът на Джузепе Роси не трепна и резултатът бе намален. Това бе едва началото на рецитала на италианския национал. Девет минути по-късно удар от 20 метра намери неподготвен Буфон и Роси отново бе в прегръдките на съотборниците си - 2:2.

Трибуните на "Артемио Франки" вече предвкусваха голямата победа, а на крилете на вдъхновението играчите на Самолетчето наложиха силен натиск пред вратата на шампионите. Вихрена контра отляво намери резервата Хоакин непокрит отдясно пред вратата на СуперДжиджи - последва премерен шут и 3:2 за Фиорентина. Три минути след това дойде и последният шамар на окрилените домакини. Прекрасна акция на Виола хвана в крачка защитниците на Юве и Роси на скорост матира Буфон за 4:2.

Загубата днес е първа през сезона за отбора на Антонио Конте, който вече изостава на 5 точки от водача Рома. Старата госпожа е на второ място в класирането заедно с Наполи, като двата тима имат по 19 точки. Фиорентина е на пета позиция след изненадващия четвърти Верона. Днес обаче съставът на Монтела записа паметна победа срещу най-големия дразнител за тифозите в града на Данте. Юве пък вече започва да мисли за предстоящото си тежко гостуване на "Сантиаго Бернабеу", където в сблъсък от Шампионската лига зъби точи не кой да е, а Реал Мадрид.