Фиорентина с класика и пълен актив (видео)

Фиорентина продължава да ниже победа след победа в актива си в група "Е" на Лига Европа. Тази вечер "виолетовие" надиграха с класическото 3:0 Пандури на своя "Артемио Франки" и вече имат три успеха от три мача. Хоакин даде преднина на италианците в 26-ата минута, Райдер Матос удвои в 34-ата, а крайното 3:0 оформи Хуан Гийермо Куадрадо в 69-ата минута.

Срещата започна изненадващо с натиск на гостите. Още в 3-ата минута те удариха греда чрез Ерик Перейра, а след това опасни удари отправиха Урушан и Алекс дос Сантос.

Постепенно обаче Фиорентина взе нещата в свои ръце и в 26-ата минута Гонсало Родригес свали една топка за Хоакин , той напредна, финтира защитник и след това и вратаря и простреля вратата за 1:0. В 34-ата минута домакините удвоиха преднината си след като Райдер Матос открадна една топка, напредна и с доза късмет елиминира вратаря и направи 2:0.

И през второто полувреме Фиорентина доктуваше събитията на терена и в 69-ата минута Хуан Гийермо Куадрадо се възползва от отличен пас на Олександър Яковенко и с прекрасен удар в горния десен ъгъл доведе нещата до 3:0. Пет минути по-късно пък Яковенко удари и греда.

В крайна сметка Фиорентина записа очакван успех и събра актив от 9 точки и води убедително в класирането в групата. Пандури пък остава на дъното на таблицата с едва 1 точка в актива си.