Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Тур с първи успех във Франция! Шампионите обърнаха "дрийм тийма" на Монпелие с 3:2

Шампионът на Франция Тур записа първа, но много драматична победа в Лига А, след като обърна като гост "дрийм тима" на Монпелие с 3:2 (22:25, 23:25, 25:23, 25:20, 15:8) в мач от 2-ия кръг, който се игра пред 900 зрители в зала "Жак Шабан".

Волейболистите на Монпелие, които направиха страхотна селекция под ръководството на бившия селекционер на Франция Филип Блейн, поведоха с 2:0 гейма след силна игра на национала Жулиен Линеел и Филип Шнайдер. Монпелие поведе в средата на 3-ата част с 16:15, но годстите, за които втори пореден мач не играе най-добрият реализатор на тима и капитан Давид Конечни, се разиграха и стигнаха до пълен обрат в мача с 3:2. Филип Блейн замени основния се разпределител Рафаел Редвиц с опитния Лоик Льо Марек, но и тази смяна не помогна на Монпелие.

Волейболистите на Тур са и първи съперник на българския Марек Юнион Ивкони (Дупница) в Група А от Шампионската лига.

Чехът Камил Баранек имаше най-голям принос за успеха с 29 точки (3 аса, 2 блока, 55% ефективност в атака, 64% перфектно и 64% позитивно посрещане), а Жерал-Арди Десурс добави още 13 точки (1 ас, 8 блока, 57% ефективност в атака).

За Монпелие се отличи Филип Шнайдер с 19 точки (1 ас, 8 блока, 77% ефективност в атака), а Жордан Кортеджани добави още 18 точки (1 ас, 3 блока).

В следващия 3-и кръг, който ще се играе на 15 октомври от 21,00 часа, Монпелие приема "българският" Лион с Владимир Николов, Теодор Салпоров и Силвано Пранди, а Тур е домакин на Тулуза, в който играе национала Данаил Милушев.

МОНПЕЛИЕ - ТУР 2:3 (25:22, 25:23, 23:25, 20:25, 8:15)

МОНПЕЛИЕ: Матeуt Мика 10, Рафел Редвиц 1, Никола Льо Гоф 6, Жулиен Линеел 14, Жордан Кортежани 18, Филип Шнайдер 19 - Филип Кроис-либеро (Франк Лафит 1, Ясин Лоуати 5, Лоик Льо Марек 1)
Старши-треньор: Филип Блейн
ТУР: Кевин Клинкенберг 2, Жерал Арди-Десурс 13, Николас Хоуг 3, Макисм Дилеис 2, Камил Баранек 29, Дейвид Смит 11 - Жан-Фрасоа Ексига-либеро (Соане Фалафала 9, Филип Колин, Джейсън Яблонски 9, Рено Лашаисе)
Старши-треньор: Маурисио Мота Паеш.