Хамбургер ШФ се измъкна от зоната на здрача (видео)

Хамбургер ШФ трудно пречупи Байер (Леверкузен) у дома с 1:0 в двубой от 10-ия кръг на Бундеслигата и напусна зоната на изпадащите. Рафаел ван дер Ваарт реализира единствения гол от дузпа в 26-ата минута. Първоначално главният съдия Флориан Майер не възнамеряваше да посочи бялата точка, но стори това след консултация с един от своите асистенти, който му подсказа, че Марсел Янсен е бил фаулиран от Йомер Топрак и Бернд Лено.

Срещата беше изпълнена с напрежение и не дотам качествен футбол. В края на първото полувреме за малко щеше да се стигне до масов бой между футболистите на двата отбора за едно опасно влизане.

Леверкузен изпитваше сериозни проблеми в нападение, но пък и късметът не беше с отбора, след като в четвъртата минута на продължението на редовното време удар на Карим Белараби се отби в страничната греда.

Поражението е второ за "аспирините" и те рискуват да изостанат доста от лидера Байерн (Мюнхен).