Вердер би Щутгарт с два корнера на нула (видео)

С два гола от корнери Вердер (Бремен) надви Щутгарт с 2:0 в късния съботен двубой от програмата на 11-ия кръг в германския елит. Това осигури на домакините излизане от зоната на изпадащите. В същото време втората поредна победа при новия старши треньор Виктор Скрипник остави Борусия (Дортмунд) на последно място в класирането. Сред "кандидатите" за Втора Бундеслига са и "швабите", които тази вечер регистрираха шестото си поражение.

След равностойно начало Вердер успя да поведе след точно половин час игра. Тогава Златко Юнузович центрира от ъглов удар и капитанът на домакините Себастиан Прьодл засече с глава, а пред голлинията Антонио Рюдигер само отклони топката, за да спре тя в мрежата отзад.

Две минути по-късно другият капитан на терена - Кристиан Гентнер, направи един от пропуските на кариерата си, след като от 2-3 метра не съумя да засече топката в опразнената врата и така лиши Щутгарт от изравнително попадение.

Бременчани направиха 2:0 в 57-ата минута, когато заучено центриране от корнер завърши с перфектен удар на лятното попълнение Фин Бартелс.

В 77-ата минута домакините вкараха още един от ъглов удар, но той правилно беше отменен заради засада.

Щутгарт така и не успя да застраши сериозно Рафаел Волф и Вердер записа първия си мач в първенството без допуснат гол.