Червеният Лацио потъна за три минути (видео)

Набралият скорост Лацио допусна малко изненадващо поражение с 1:2 при гостуването си на Емполи в среща от 11-ия кръг на калчото, с което сложи край на серията си от шест поредни мача без загуба. Столичани, играли днес в третия си екип в червен цвят, загубиха мача в началото на второто полувреме, когато в рамките на 180 секунди допуснаха два гола. Първо в 52-ата минута защитникът Федерико Барба заби красиво попадение с глава след центриране на Мирко Валдифиори от ъглов удар. В 55-ата минута ветеранът Масимо Макароне се възползва от хитър пас на Марио Руи при заучено положение и от воле опъна мрежата на Ертрит Бериша за втори път.

Това принуди наставникът на Лацио Стефано Пиоли да вкара втори нападател в лицето на Мирослав Клозе и към него и Филип Джорджевич заваляха центрирания. При едно от тях - в 67-ата минута, сърбинът се извиси над всичко и ефектно насочи кълбото в далечния ъгъл за 2:1.

До края обаче "орлите" не намериха пролука към мрежата на Луиджи Сепе за втори път и така Емполи записа първа победа от пет кръга насам.

След паузата в първенството Лацио се изправя срещу шампиона Ювентус, а днешният победител гостува на Парма.