Лацио пропусна да се утвърди на третото място (видео)

Лацио пропусна златна възможност да вземе преднина пред конкурентите за третото място в Серия А, след като завърши 1:1 като гост на Верона в последния мач от програмата на междинния девети кръг в Италия.

Гостите от Рим излязоха напред в резултата в края на първото полувреме, когато защитата на Верона сбърка фатално. Кандрева центрира отдясно, бранител на домакините се опита да я изчисти, но се размина с топката, коато попадна у Ненад Сулич и за него не беше трудно да отбележи.

Домакините пробваха натиск през второто полувреме, който даде резултат в 68-ата минута. Тогава Луис Педро Каванда извърши нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, а на Каванда показа втори жълт картон и той остави тима си с човек по-малко. Ветеранът Лука Тони не сгреши от бялата точка и изравни. До края Лацио вече се бранеше и успя да измъкне точката. Така с актив от 16 точки "орлите" са трети, но същия актив имат още Милан, Сампдория и Удинезе. Верона пък е 11-и с 12 точки.