Лацио потрепери срещу десет от Каляри, но се върна в Топ 3

Отборът на Лацио отново си върна третото място във временното класиране в Серия "А" след като тази вечер надигра с 4:2 Каляри в последния мач от 10-ия кръг. "Орлите" дръпнаха сериозно в резултата още през първото полувреме с попадения на Стефано Маури в 7-ата и Мирослав Клозе в 25-ата и 26-ата минута. Автогол на Едсон Браафхайд в 48-ата минута пък върна интригата в мача, а в 84-ата минута гостите стигнаха и до втори гол чрез Жоао Педро, макар да бяха останали с 10 човека на терена. Така Лацио потрепери в заключителните минути, но Едерсон реши всичко с гол в 92-ата минута.

Домакините на "Олимпико" стартираха срещата настървено и още в 7-ата минута стигнаха до откриване на резултата. Далечен удар на Лукас Билия доведе до разбъркване в наказателното поле, където Маури бе най-съобразителен и насочи кълбото във вратата за 1:0.

След това в рамките на две минути "орлите" нанизаха още два гола и изглеждаха като ситурен победител. В 25-ата минута след хубава контраатака Антонио Кандрева центрира в наказателното поле, там Стефан Лулич с глава свали за Клозе, който от близо отбеляза за 2:0. Минута по-късно една топка бе отнета в средата на терена и Клозе бе изведен в пеналта, като нямаше как да сгреши за 3:0.

Отборът на Каляри обаче успя да върне един гол в началото на второто полувреме като в 48-ата минута след балонно центриране се стигна до разбъркване в наказателното поле и Едсон Браафхайд си вкара автогол.

След това гостите останаха с 10 човека на терена, като Виктор Ибарбо си изкара червен картон за невъздържана реакция след като бе фаулиран и опита да удари с лакът съперник и получи червен картон. Дори и с човек по-малко обаче сардинци стигнаха и до второ попадение като в 84-ата минута Симоне Бенедети свали с глава за Жоао Педро, който от близо промуши кълбото през краката на вратара за 3:2.

В заключителните минути домакините бяха поставени под напрежение, но в добавеното време влезлият като смяна Едерсон реши всичко в полза на "орлите", като се разписа за крайното 4:2.

С този успех Лацио събра актив от 19 точки и се върна на третото място с равни точки и по-добра голова разлика от Сампдория. Каляри пък остава на 15-ото място с 9 точки.