Божинов се отпуши, но тимът му - не

Българският нападател Валери Божинов откри головата си сметка за Тернана. Това се случи в отложения от 8-ия кръг на Серия “Б” двубой с Виртус Ентела. Бившият нападател на Левски се разписа с глава в 49-ата минута, като прати топката в мрежата на Иван Пелицоли за моментното 1:1. Той засече удар на Биаджо Мечариело и даде надежда на своя тим.

Преди това домакините бяха повели с гол в 28-ата минута на Ланини след страхотна грешка на вратаря на гостие, а в 68-ата минута, когато Тернана търсеше всячески пълен обрат, се стигна до нова грешка пред тяхната врата и Якопони донесе победа на Ентела.

В 91-ата минута резервата Диоп удари горната греда за Тернана, а при добавката Божинов можеше да изравни, но не се ориентира добре и пропусна да нанесе голов удар.

Така тимът на Божинов остана без победа в девети пореден мач и записа четвърта загуба в последните пет мача. Освен това вече е на точка зоната на изпадащите с актив от 11 точки и само на две от последното 22-то място.

Отборът от Умбрия е на 17-то място, а дебютното попадение на Божинов дойде в седмия му мач за клуба. Именно поради поредицата от лоши резултати старши-треньора Атилио Тесер може да бъде уволнен от ръководството на Тернана.

Лидер след 11-ия кръг на първенството водач е Капри с 24 точки, а Фрозиноне е втори с 22. Андрей Гълъбинов и неговия Ливорно е на трето място с 21 точки. Толкова имат още Болоня и Трапани.