Лош ден за Божинов и Гълъбинов в Италия

Българският национал Андрей Гълъбинов остана на пейката през всичките 90 минути при гостуването на неговия тим Ливорно на Читадела в мач от 11-ия кръг на Серия "Б". Двубоят завърши 1:1 с късен гол на домакините, което попречи на тосканци да излязат еднолично трети в класирането.

Тернана на Валери Божинов претърпя трета поредна загуба, този път с 1:3 при гостуването на Капри. Победителите се изравниха с Болоня на върха в класирането с актив от 21 точки, но поради по-добър актив водят. Родният нападател започна титуляр, но в шестата минута бе заменен от третия страж на тима, тъй като вратарят на отбора бе изгонен при извършено нарушение за дузпа, което се оказа решаващо за поражението.

Загубата остави тимът на Божинов на 17-о място с актив от десет точки, само на три от последното място заето от Кротоне.

Стартиралият отлично новак Перуджа записа седми пореден мач без победа. Този път голямата звезда Родриго Тадей се превърна в грешник, след като изпусна дузпа в 90-ата минута при домакинството с Авелино завършило 0:0. Това е втора пропусната дузпа за бившия играч на Рома и Сиена. Преди това той стори това срещу Катаня, но тогава не се оказа решаващо.

Катаня записа втори пореден успех пред своя публика, като разби с 5:1 Ентела и вече диша по-спокойно след слабия старт.

Болоня вчера надви Трапани с 2:1 след обрат в дебито на кръга и крачи към завръщане в Серия "А".

Всички резултати от 11-ия кръг на Серия "Б"

Бари – Пескара 1:1

Бреша – Кротоне 2:1

Капри – Тернана 3:1

Катаня – Ентела 5:1

Читадела – Ливорно 1:1

Фрозиноне – Варезе 1:1

Ланчано – Про Верчели 2:0

Перуджа – Авелино 0:0