Божинов се върна, Тернана пак губи

Валери Божинов се завърна в игра, но тимът му Тернана загуби с 1:2 от Трапани у дома в мач от 9-ия кръг на Серия Б и продължава негативната си серия у дома. Тернана има едва две точки от мачовете у дома, докато като гост се представя по-силно, като е спечелил 8 за актива си от общо 10 точки.

Божинов започна като титуляр и остана до 64-ата минута, когато беше заменен от словака Мартин Валйент. Българинът беше много активен, като отправи първия удар към вратата на Трапани още в 3-ата минута. В 20-ата минута Фабио Чераволо откри за Тернана, а в 31-ата минута силен шут на Божинов беше с много мъка спасен от стража на гостите.

Обратът в мача настъпи в 40-ата минута, когато вратарят на Тернана Алберто Бриньоли беше изгонен с червен картон, а отсъдената дузпа беше вкарана от Матео Манкузо. Малко след подновяването на играта Божинов влезе в диспут с рефера и получи жълт картон. Гостите от Трапани стигнаха до победата в 78-ата минута, когато след ъглов удар се разписа централния защитник Лука Паляруло с едва втория удар на тима си към вратата на Тернана.