Balkan Grand Prix 6

Лидерът в Серия "Б" с първа издънка

Лидерът на италианската Серия "Б" Перуджа допусна първа загуба за сезона, след като отстъпи с 0:2 при гостуването на Специя от 7-ия кръг на първенството. "Грифоните" завършиха срещата с девет души, след като Нико и Родриго Тедей в рамките на 120 секунди - между 56-ата и 58-ата минута бяха изгонени. Преди това Ситим в 14-ата минута бе дал преднина на домакините, а в 89-ата минута младият Чисоти оформи крайния резултат.

Катаня отново загуби с 0:1 при гостуването си на Фрозиноне, а друг от кандидатите за водещите места Болоня завърши 0:0 срещу Виченца. Въпреки загубата Перуджа остана на първо място с 14 точки, но вече има преднина от само две точки пред три тима - Фрозиноне, Капри и Трапани.

Ливорно на Андрей Гълъбинов има 11 след победата вчера над Кротоне с 1:0. Тимът на Валери Божинов Тернана е с девет точки и в понеделник играе с Авелино пред своя публика.