Санчес допълни мъките на Съндърланд и донесе успех на Арсенал (видео)

Тимът на Арсенал записа втора поредна победа като гост през седмицата и след обрата срещу Андерлехт в Шампионската лига, сега се поздрави с успех 2:0 при визитата си на Съндърланд. Домакините пък от своя страна не успяха да измият срама от поражението с 0:8 от Саутхамптън през миналия уикенд и допуснаха второ поредно поражение, както и първо от началото на сезона пред собствена публика. Алексис Санчес бе героят за гостите, реализирайки и двата гола за отбора на Арсен Венгер. Чилиецът бе точен в 30-ата и 90-ата минута, след като наказа груби грешки от страна на защитата на Съндърланд.

След едно отлично положение за гол, пропуснато от Дани Уелбек в първите минути на двубоя, Алексис Санчес даде аванс на гостите след половин час игра, след като догони един сбъркан опит за пас към вратаря от страна на Уес Браун и преодоля Вито Маноне, за да отбележи своя седми гол в 11 мача с екипа на "артилеристите" и да открие резултата на "Стейдиъм ъф Лайт".

До края на полувремето гостите продължиха да доминират и отново Алексис Санчес имаше възможност да удвои аванса на своя отбор след отличен свой пробив по левия фланг, но ударът му бе блокиран от бранител на домакините. В случая чилиецът можеше и да потърси свой съотборник в наказателното поле, но реши да задържи топката в свое владение и сгреши. Санти Касорла пък стреля встрани от вратата от чиста позиция и също пропусна да запише името си сред голмайсторите. Така първата част завърши само с гол аванс за Арсенал, от което като че ли по-доволни можеха да са домакините след редицата пропуски от страна на техния опонент.

През втората част гостите продължиха да създават по-чисти положения за гол и Алексис Санчес отново измъкна топката от Патрик ван Анхолт, за да излезе сам срещу Маноне, но този път вратарят на домакините отрази неговия удар.

Така се стигна до последната минута, в която отново "черните котки" сами си вкараха "вълка в кошарата" и подариха втори гол на своя опонент. Алексис Санчес се възползва от грешка на Вито Маноне, който му подари топката след лош пас към него и така се стигна до второ попадение в неговата врата.