Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Алексис и Уелбек спасиха "куц" Арсенал срещу Хъл Сити

Окуцелият в следствие на редица контузии отбор на Арсенал се измъкна от неприятно поражение в домакинството си на Хъл Сити и стигна до равенство 2:2 с попадение на Дани Уелбек в 90-ата минута на двубоя. Преди това гостите бяха обърнали мача в своя полза. Асистиралият за гола на Уелбек Алексис Санчес откри резултата за домакините в 13-ата минута, но с голове на Момо Диаме и Абел Ернандес отборът на Стийв Брус бе осъществил пълен обрат в резултата. Все пак секунди след изтичането на редовните 90 минути Уелбек донесе точката на "артилеристите".

Домакините откриха резултата в 13-ата минута. Алексис Санчес демонстрира защо Венгер бе готов да плати колкото Барселона пожелае за услугите му, преодолявайки на скорост капитана на гостите Къртис Дейвис, за да преодолее с плътен удар Стийв Харпър за 1:0. Авансът на лондончани обаче се задържа само четири минути, след като Мохамед Диаме върна "тигрите" в мача.

Ситуацията при изравнителния гол на гостите бе доста спорна, след като Момо Диаме се пребори в средата на терена с Матийо Фламини, за да пробие през центъра на отбраната на домакините и с техничен прехвърлящ удар да матира Войчех Шчесни за 1:1. Съдията Роджър Ийст подмина претенциите на домакините за нарушение на Диаме в средата на терена и с това си навлече гнева на феновете на Арсенал.

В края на първата част гостите трябваше да извършат принудителна смяна, след като Елдин Якупович замени Стийв Харпър, който изпита сериозни болки в лакътя.

Началото на второто полувреме поднесе сериозен шок за феновете на "артилеристите", след като Хъл Сити успя да осъществи пълен обрат. Абел Ернандес се измъкна от опеката на Пер Мертезакер при статично положение и с глава матира Шчесни за 1:2.

След това попадение домакините хвърлиха всички сили в предни позиции, но така и не успяваха да създадат сериозни опасности пред Елдин Якупович. Дори напротив, резервата на Хъл Сити Гастон Рамирес имаше шанс да вкара трети гол във вратата на Шчесни и да направят изненадата още по-голяма.

Все пак в края на мача масираният натиск на Арсенал даде резултат. Алексис Санчес откри Дани Уелбек в наказателното поле, след като преди това бе навързал половината футболисти на "тигрите". До края на мача домакините можеха да грабнат и пълните три точки, но удар на Санти Касорла бе блокиран, а при добавката Джоъл Кембъл също не бе точен.

Точката едва ли ще удовлетвори състава на Арсенал, който с 11 в актива си остана на шестото място, докато Хъл Сити е само с една по-малко на деветото място.