Венгер: Разочарован съм, трябва да се замислим

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призова своите играчи да подобряват играта си в защита и да се замислят за концентрацията си, след като вчера "артилеристите" се спасиха от поражение с изравнителен гол на Дани Уелбек в добавеното време на домакинството с Хъл Сити. Крайното 2:2 остави Арсенал с една победа в последните пет мача и те заемат 6-о място в класирането с 11 точки.

Чилийският нападател Алексис Санчес даде преднина на Арсенал в 13-ата минута, но само четири минути по-късно Мохамед Диаме изравни. Лондончани протестираха, че при гола Диаме е извършил нарушение срещу Матийо Фламини, но съдията не уважи мнението на играчите. Уругваецът Абел Ернандес, който започна титуляр заради травмата на Никица Йелавич на загрявката, изведе Хъл Сити напред в резултата 32 секунди след началото на второто полувреме.

"Разочарован съм, защото от този мач взехме само една точка. Но всички тези факти трябва да ни накарат да се замислим. Отбелязваме гол и веднага ни го връщат. Влизаме в мача и 30 секунди по-късно получаваме гол. Това означава липса на концентрация в защитата. Разбира се, първото попадение за противника може да тежи и на съвестта на рефера. Но е вън от съмнение, че когато излизаме от съблекалнята, не сме фокусирани", обясни проблемите в отбора Венгер.