Лацио се изпоти здравата за нови 3 точки (видео)

С много усилия Лацио взе трите точки срещу Сасуоло, след като го победи с 3:2 на свой терен в среща от 6-ия кръг на Серия "А". Така "орлите" събраха 9 точки и ще посрещнат паузата в добро настроение. Мачът срещу намиращия се на дъното съперник беше доста драматичен и успехът "висеше на косъм".

Столичани дръпнаха с 2:0 след красиво попадение на Стефано Маури още в 9-ата минута и гол на новия щурмовак в атака Филип Джорджевич в 25-ата минута.

Типично в свой стил обаче лациалите веднага се разсеяха и секунди след втория гол получиха такъв в мрежата си, дело на Доменико Берарди. Тимът на Сасуоло дори удари греда малко по-късно чрез Симоне Дзадза и така пропусна шанса да изравни.

В 35-ата минута Лацио си върна двата гола аванс чрез Антонио Кандрева, но и тук нещата далеч не бяха решени. В началото на второто полувреме централният защитник на домакините Лорик Кана направи дузпа и си заработи втори жълт картон, с което остави своите в намален състав. Берарди вкара от бялата точка и изведнъж Сасуоло се оказа в добра позиция.

Гостите обаче не успяха да се възползват и 12 минути по-късно също останаха с 10 души, след като Федерико Пелузо също видя червения цвят за две официални предупреждения.

До края положения имаше и пред двете врати, но Лацио успя да запази преднината си.

При подновяването на шампионата след две седмици "орлите" гостуват на Фиорентина, докато Сасуоло приема шампиона Ювентус.