Ялов Лацио с нов провал у дома (видео)

Отборът на Лацио отново разочарова своите привърженици от началото на сезона. "Орлите" записаха трета загуба от 4 мача, след като в последния двубой от 4-ия кръг паднаха с 0:1 на "Олимпико" от Удинезе. Домакините направиха куп пропуски, особено през втората част, но така и не успяха да пратят топката във вратат на съперника.

Удинезе стартира по-добре мача и в 22-ата минута Луис Муриел се сблъска с вратаря Федерико Маркети, след което се изправи и стреля към вратата, но в последния момент защитник изчисти. В 26-ата минута обаче гостите откриха резултата след като Сирил Теро получи чудесен извеждащ пас зад защитата и от движение прати топката в мрежата за 0:1.

През второто полувреме Лацио бе отборът, който владееше инициативата, докато "зебрите" предимно се защитаваха. Усилията на домакините в предни позиции обаче не донесоха почти никаква сериозна опасност пред вратата на Удинезе и в крайна сметка срещата завърши с успех на гостите.

Така Удинезе записа третия си успех от началото на сезона и с 9 точки се изкачи до 3-ото място във временното класиране. Лацио пък продължава да върви надолу с 3 точки на 15-ата позиция.