Лацио разгроми наивните съотборници на Чочев

Отборът на Лацио записа втора победа от началото на сезона в Серия "А". В последна среща от 5-ия кръг възпитаниците на старши треньора Стефано Пиоли разгромиха с 4:0 като гост новака Палермо и се реваншираха за поредните загуби от Дженоа и Удинезе. Домакините пък останаха без победа, макар че в големи периоди от двубоя доминираха. Те обаче пропуснаха доста положения пред вратата на Федерико Маркети и след почивката бяха наказани.

Хеттрик за Лацио направи новото попълнение Филип Джорджевич, а едно попадение добави Марко Пароло. Бившият халф на ЦСКА Ивайло Чочев отново не се появи в игра за тима от Сицилия.

Мачът започна двуостро, но по-добрите атаки сътвориха футболистите на Палермо. Те на няколко пъти изскачаха на стрелкови поиции, но не успяваха да преодолеят Маркети. Най-добрият шанс се откри пред Пауло Дибала, но неговият удар мина покрай вратата.

В 40-ата минута Франко Васкес като на шега премина цялата защита на Лацио, но и той не успя да завърши пробива си с гол. Секунди преди края на полувремето Джорджевич наказа грешка в отбраната на Палермо и вкара първия си гол с екипа на Лацио.

След почивката домакините тръгнаха да изравняват и в две ситуации имаха сериозни претенции за дузпа, но реферът Марко Ди Бело си замълча. В 75-ата минута Филип Джорджевич с второто си попадение съвсем отчая сицилианци, а малко по-късно сърбинът с хубав изстрел от малък ъгъл оформи хеттрика си. Точка на спора сложи Пароло в добавеното време.