"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Гълъбинов се завърна, Божинов пак гледа в този кръг от Серия "Б"

Националът на България Андрей Гълъбинов се завърна в стартовия състав на Ливорно, след като пропусна последните два мача и игра пълни 90 минути при поражението с 0:2 от Бари на “Сан Никола”.

Нападателят част имаше на два пъти възможност да изравни с глава през втората, но пропусна, а след това в 72-ата минута Емерсон остави тосканците с 10 човека. В петата минута на продължението домакините на контраатака вкараха и втори гол и се стигна до първа загуба на Ливорно за сезона в първенството. Тосканците останаха с пет точки в класирането.

Другият роден представител Валери Божинов отново остана на пейката на Тернана през всичките 90 минути при гостуването на Бреша, където имаше късмет да си тръгне с точка след 0:0. Нападателят все още не е дебютирал, а днес тимът му остана с десет човека в края на първото полувреме и цяло второ полувреме съотборниците му мислеха само как да не допуснат гол, като гредата и вратарят запазиха нулевото равенство.

Точката е осма за тима от Умбрия и остави тима на второ място в класирането без поражение след две победи и две равенства.

Водачът Перуджа най-накрая спря победната си серия след три победи в първите три двубоя. “Грифоните” поведоха с дузпа на Родриго Тадей, но последва бърз обрат и губеха с 1:2 от Виченца през първото полувреме на “Ренато Кури”.  В 83-ата минута все пак стигнаха до равенството с гол на Дел Прете, а като дори имаха възможност да постигнат нов успех в продължението.

Перуджа остана на върха с 10 точки. Болоня сензационно загуби с 0:2 от Кротоне, а Катаня завърши 0:0 с Модена в Сицилия и остана с едва две точки.