Божинов дебютира със загуба и отменен гол

Българският нападател Валери Божинов официално се завърна в Калчото, след като дебютира за новия си тим Тернана при домакинството с Болоня от петия кръг на Серия "Б". Бившият играч на Левски игра пълни 90 минути, но за нещастие на тима от Умбрия, "зелено-червените" загубиха с 0:1 и допуснаха първото си поражение за този сезон. Божинов започна активно с голямо желание, но двубоят бе много равностоен с  множество фаулове и тактическо надлъгване. При най-опасното положение за Тернана през първата часх Божинов се оказа на пътя на топката към мрежата на Болоня след удар на партньора му в атака Авенати.

В началото на втората част Валери стреля силно, но защитник изби преди топката да попадне във вратата. При следващата атака обаче гостите поведоха. Точен бе Ойконому с глава в 53-ата минута, като по този начин направи своя дебют с Болоня в Серия "Б" незабравим.

Пет минути преди края Божинов вкара топката в мрежата за евентуалното 1:1, но рефера отсъди нарушение на Ерамо секунда по-рано срещу вратаря Копола и попадението не бе зачетено. Минути преди това домакините искаха дузпа за игра с ръка на голмайстора в срещата Ойконому.

Другият български нападател в Серия "Б" Андрей Гълъбинов остана на пейката през всичките 90 минути при успеха с 1:0 над Варезе.

Лидерът Перуджа записа второ поредно равенство този път 0:0 при гостуването на Модена, но остана на върха с 11 точки. Про Верчели, Трапани и Капри делят второто място с актив от девет точки, докато Ливорно и Тернана имат по осем.