Хищникът Байерн взе поредната си жертва (видео + галерия)

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа поредната си победа и продължава уверено по пътя към нова титла в Бундеслигата. В среща от седмия кръг баварците разгромиха Хановер 96 с 4:0 у дома. Роберт Левандовски (6',38') и Ариен Робен (13',79') вкараха по два гола за успеха, който утвърди тима начело в класирането.

Наставникът Джосеп Гуардиола даде почивка на твърдите титуляри в последно време Марио Гьотце, Жером Боатенг и Томас Мюлер, които останаха сред резервите. Нов шанс да се докаже получи Джердан Шакири, който заедно с Робен помагаше на Левандовски в предни позиции.

Байерн (Мюнхен) - Хановер 96 4:0

Пеп отново заложи на схема с трима защитници, които се подредиха на централната линия и затова играта се водеше само в половината на "96". Наставникът на гостите Тайфун Коркут отговори с нестандартната за тима постройка с цели петима в отбрана, опитвайки се да "затвори" всички пространства. Парадоксалното обаче беше, че при головете си Левандовски излизаше сам срещу вратаря и то оставяйки защитниците далеч зад себе си. Първото попадение на поляка дойде след само шест минути, когато Рафиня хвърли далечен пас и нападателят реализира. В 13-ата минута Робен се възползва от сгрешен пас пред наказателното поле и авансът на Байерн вече стана 2:0.

Три минути след попадението си холандецът за малко да вкара пак, но топката профуча край гредата. Нестандартно изпълнение на Чаби Алонсо изправи феновете на крака в 20-ата минута. Тогава испанецът стреля от центъра и световният шампион на вратата на гостите Рон-Роберт Цийлер трябваше да избива кълбото, което влизаше точно под напречния стълб.

В 38-ата минута Лева получи дълго подаване от другия фланг - в случая от Шакири, и повтори упражнението от началните минути - 3:0.

Гостите пропуснаха шанса да се върнат в мача още преди почивката, след като в 44-ата минута Артур Собиех излезе очи в очи срещу Мануел Нойер, но стреля в тялото му.

На почивката треньорът на Хановер 96 направи две промени, но на терена не се промени нищо. Реално видяхме повторение на предишните два мача на Байерн с Кьолн и ЦСКА (Москва), при които съперникът трудно дори взимаше топката, камо ли да организира натиск. Остана впечатление, че другият отбор е удовлетворен от развоя на резултата и не иска да се оголва, за да не отнесе още попадения.

Все пак съставът от Хановер нямаше как да избяга от своята участ и до края на двубоя допусна резултатът да набъбне до 4:0. В 59-ата минута Робен загуби равновесие точно когато се очакваше да нанесе голов удар. В 69-ата минута ситуацията се повтори, като холандецът пак излезе сам срещу вратаря, но не беше точен. След нови десет минути обаче вече нищо не можеше да спре Робен. Той пое топката с левия крак, мина през няколко защитници и изстреля кълбото в мрежата за 4:0. В 88-ата минута Цийлер лиши Левандовски от хеттрик, парирайки удара му с глава.

Така Байерн продължава да бъде начело без загуба, докато за Хановер 96 това беше трето поражение и тимът загуби инерция след силния си старт. Сега предстои пауза в шампионата заради европейските квалификации. Първенството ще се поднови след две седмици, като Байерн приема Вердер, а днешният му опонент е домакин на Борусия (Мьонхенгладбах).