Байерн взе своето в мач на една врата (видео+галерия)

Един от основните фаворити в Шампионската лига този сезон - Байерн (Мюнхен), направи голяма крачка към класирането си на фазата на преките елиминации. В среща от втория кръг на Група "Е" баварците спечелиха с 1:0 като гости на ЦСКА (Москва) и вече имат 6 точки. Руснаците пък остават без актив след второ поражение и едва ли ще имат сили да завършат на едно от първите две места.

Томас Мюлер реализира единствения гол от дузпа в 22-ата минута. Останаха съмнения обаче, че нарушението на Марио Фернандес срещу Марио Гьотце е било извън наказателното поле.

Българинът Георги Миланов изкара пълни 90 минути за домакините. Той дори можеше да открие резултата в 15-ата минута, но Мануел Нойер спаси удара му с десния крак.

Победата е под №100 за баварците в Шампионската лига.

В 90% от времето Байерн имаше тотална доминация, но пропусна половин дузина 100-процентови възможности. "Армейците" трудно минаваха центъра, като играта се водеше основно в половината им. Все пак и те имаха своите възможности, но те бяха пропиляни от Ахмед Муса и Зоран Тошич.

Треньорът на гостите Джосеп Гуардиола заложи на постройка, с която буквално затвори руснаците в тяхната половина и не им даде шанс да организират натиск. Техните положения дойдоха най-вече благодарение на бързината на Муса, който се възползва от бавните Данте и Меди Бенатия.

Марио Гьотце пропусна отлична възможност в 9-ата минута, като стреля над гредата. Преди него Муса от тима на ЦСКА също не беше точен. В 11-ата минута Ариен Робен стреля силно по земя, но Игор Акинфеев спаси.

Байерн продължи да командва на терена, а домакините с мъка се защитаваха с всичките си 11 футболисти. Московчани надигнаха глави едва в заключителните 10 минути на тази част. В 37-ата минута те пропуснаха уникална възможност, след като Муса излезе сам срещу Нойер, но стреля в него. Топката веднага стигна до Зоран Тошич, който от около 20 метра не уцели вратата, на голлинията на която стоеше само един полеви футболист на Байерн. В 41-ата минута пък Роман Еременко стреля с левия крак и топката "облиза" гредата.

В последната минута на първата част мюнхенци пропиляха "златна" възможност. Робен излезе сам срещу Акинфеев, но не успя да вкара. След това се забави и Левандовски и в крайна сметка топката беше изчистена.

Вторите 45 минути започнаха с нов натиск на Байерн и Гьотце и Мюлер набързо се разминаха с гола. Опасният Муса обаче отново излезе на сцената и само късметът спаси германския първенец в 52-ата минута след грешка на Дейвид Алаба. Буквално в ответната атака Левандовски беше изведен очи в очи с Акинфеев, но стреля слабо с левия крак.

След това темпото спадна и срещата стана скучна за гледане. Жоро Миланов и неговите съотборници не смееха да тръгнат по-смело напред, за да не се оголят. Германците също в един момент започнаха да мислят за това как не допуснат попадение и престанаха да бъдат остри в атака. Постепенно играта напуснаха Гьотце и Робен.

В 85-ата минута Томас Мюлер също излезе сам срещу Акинфеев и също пропусна да вкара. Секунди по-късно и резервата Джердан Шакири изгуби директния сблъсък с "армейския" страж. Феноменалените намеси на вратаря обаче не успяха да стигнат дори за точка на ЦСКА.

Мачът се игра на стадион "Химки" без публика, тъй като руският тим е наказан заради непристойно поведение на своите фенове.

В първия кръг ЦСКА загуби тежко с 1:5 от Рома, а Байерн надви Манчестър Сити с 1:0. По-къно тази вечер англичаните приемат "вълците".

ЦСКА и Байерн бяха в една група и през миналия сезон, като тогава германците спечелиха гостуването си с 3:1.