Ман Сити не успя срещу Рома, Тоти влезе в историята (видео+галерия)

Английският шампион Манчестър Сити не успя да победи Рома на своя "Етихад Стейдиъм" и направи равенство 1:1, с което усложни ситуацията си в групата. Възпитаниците на Мануел Пелегрини срещнаха сериозни затруднения с вдъхновените си гости от Италия и макар да поведоха още в самото начало на мача, допуснаха изравняване, а в дадени моменти от мача можеха да се радват, че се разминават с пълен обрат, след като Рома изпусна доста положения за втори гол във вратата на Джо Харт. Серхио Агуеро откри резултата от дузпа в 4-ата минута, но Франческо Тоти възстанови равенството в 24-ата. Именно попадението на Тоти бе най-забележителното нещо в срещата, след като освен изключително красиво то се превърна и в историческо постижение за легендата на Рома. С него Тоти стана най-възрастния футболист с гол в Шампионската лига.

Аржентинският нападател на Манчестър Сити Серхио Агуеро откри резултата от ранна дузпа в самото начало на двубоя. Кун се разписа от бялата точка още в четвъртата минута на срещата, след като бе задържан от Майкон на няколко метра пред вратата и съдията посочи бялата точка. Минута по-късно самият Майкон, който спокойно можеше да получи червен картон в ситуацията за дузпата, имаше възможност да изравни, след като страхотно подаване на Франческо Тоти го изведе сам срещу Джо Харт, но мощният удар на Майкон срещна горната греда зад английския страж.

Все пак в 24-ата минута на мача гостите успяха да стигнат до изравняване. Легендарният капитан на Рома Франческо Тоти възстанови равенството с невероятен завършващ удар, прехвърляйки елегантно Джо Харт, след като бе останал очи в очи с него след също красив пас на Наинголан. Попадението на Принца на Рим бе историческо, тъй като с него Тоти стана най-възрастният голмайстор в историята на Шампионската лига със своите 38 години и 3 дни.

И през втората част двата отбора продължиха да атакуват много настървено и да търсят победата с второ попадение в своя полза. Гостите обаче уцелиха гредата зад Харт за втори път в мача, докато на няколко пъти опасности пред вратата на Лукаш Скорупски бяха пропуснати от футболистите на Мануел Пелегрини, или бранители на гостите се намесваха решително, за да предотвратят влизането на топката в неговата врата.

В заключителните минути на мача Манчестър Сити съвсем усили своя натиск и в добавеното от съдията време Давид Силва имаше възможност да донесе победата на домакините след пас на Пабло Сабалета, но испанският национал прати топката встрани от вратата от няколко метра. Стеван Йоветич също имаше две възможности да стреля отдалеч, но прати топката много далеч от рамката на пазената от поляка Скорупски врата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - РОМА 1:1
1:0 - Агуеро (4-д.)
1:1 - Тоти (24)

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-2-3-1): Харт, Сабалета, Компани, Демикелис, Клиши, Фернандиньо, Туре Яя, Хесус Навас, Агуеро, Давид Силва, Джеко

РОМА (4-3-3): Скорупски, Майкон, Янга-Мбива, Манолас, Ашли Коул, Наинголан, Кейта, Пянич, Флоренци, Тоти, Жервиньо