Волфсбург увеличи мъката на Вердер

Волфсбург надви Вердер (Бремен) с 2:1 в късния съботен мач от програмата на шестия кръг в Бундеслигата. По този начин гостите останаха без победа и са в зоната на изпадащите, което може да накара ръководството да освободи треньора Робин Дут. За "вълците" пък успехът е едва втори от началото на шампионата.

Рикардо Родригес изведе домакините напред в 15-ата минута след хубаво включване по лявото крило. За швейцарския национал това е четвърти гол в последните четири срещи на тима.

Вердер изравни след 37 минути игра, когато 19-годишният юноша на клуба Марнон Буш реализира дебютното си попадение с удар по диагонала.

Волфсбург обаче игра по-силно и заслужено стигна до крайната победа. Тя стана факт благодарение на неостаряващия Ивица Олич, който в 57-ата минута засече с глава подаване на сънародника си Иван Перишич.

През първото полувреме Златко Юнузович от състава на Вердер изби от голлинията удар на Луис Густаво. Непростим пропуск направи и бившият капитан на бременци Аарон Хънт в 68-ата минута, след като се опита да вкара с пета. Това можеше да му струва скъпо, защото малко след това Себастиан Прьодл изстреля много опасен шут, който за малко не намери мрежата зад Диего Беналио.