Волфсбург си върна самочувствието (видео)

Волфсбург се възвърна амбициите за място в челото с трета победа в последните четири кръга в Бундеслигата, която ги доближи на 2 точки до второто място. Днес "вълците" надвиха Аугсбург с 1:0 у дома с победно попадение на Налдо през второто полувреме. За баварците пък това е втора загуба в изминалите три мача.

Три дни след тежката битка с Лил в Лига Европа отборът на Дитер Хекинг не започна никак убедително и изпитваше проблеми. Гостите от Аугсбург пропуснаха три-четири възможности, което в крайна сметка ги остави с празни ръце. Раул Бобадийя в 28-ата минута и Тобиас Вернер в 56-ата минута не успяха да нанесат точния изстрел, когато трябваше. В началото на второто полувреме пък вратарят на Волфсбург Диего Беналио трябваше да показва бързина, за да изпревари Каиуби за една спорна топка.

Налдо от своя страна сгреши при едно връщане на топката към капитана си, но късметът пак беше на страната на "вълците". В 58-ата минута обаче бразилският защитник се реваншира с едно от типичните си включвания в предни позиции, които завършват с топовен изстрел. Този път ударът беше точен и Волфсбург поведе с 1:0.

Изненадващо след това тимът на Аугсбург не успя да отговори с нищо смислено и си тръгна победен.