Шалке 04 се възползва от WC драмата на Вердер (видео)

След четири кръга мъка участникът в Шампионската лига Шалке 04 най-накрая записа първата си победа на домашна сцена. "Кралскосините" разгромиха с 3:0 като гости Вердер (Бремен) в среща от петия кръг на Бундеслигата и поне с малко се отдалечиха от дъното. Домакините бяха отслабени от отсъствието на петима футболисти, които прихванаха стомашен вирус. От болните в игра се появи само вратарят Рафаел Волф, но само за да извади топката от мрежата си цели три пъти.

Шалке 04 изкова успеха с два бързи гола в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Макс Майер беше оставен да дриблира сам и с хубав изстрел откри резултата. След още само три минути Кристиан Фукс центрира от корнер и игралият днес като централен защитник Роман Нойщедтер заби с глава за 2:0. Резервата Транкило Барнета направи аванса класически пет минути преди края.

Вердер остава без победа и утре вечер може да се окаже сред изпадащите.