Саутхамптън разби и закотви Нюкасъл на дъното (видео)

Отборът на Саутхамптън разби с 4:0 Нюкасъл в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. Два гола отбеляза Грациано Пеле, а по един добавиха Джак Корк и Морган Шнайдерлин.

Резултатът бе открит още в шестата минута, когато Пеле засече с глава центриране на Райън Бертранд. Само 13 по-късно холандецът удвои преднината на "светците". Нападателят получи пас от Душан Тадич в наказателното поле и с десния крак направи 2:0.

В началото на втората част Саутахмптън съвсем отчая съперника с трети гол. При едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Корк, който без да се бави я прати в мрежата. До края на мача гостите имаха няколко положения поне да намалят резултата, но Айосе Перес, Масадио Аидара и Джак Колбак пропуснаха. Буквално в последната минута на мача домакините вкараха и последния си гол в двубоя, дело на френския национал Шнайдерлин.

По този начин Саутхамптън записа втора победа във Висшата лига от началото на шампионата и заема трето място със седем точки. Нюкасъл пък е на дъното с едва две точки.