Серина върви уверено напред в Ню Йорк

За 12-и път в кариерата си Серина Уилямс ще участва на 1/4-финал на Откритото първенство на САЩ. Шампионката от последните две издания на турнира в Ню Йорк постигна убедителна победа с 6:3, 6:3 срещу непоставената в схемата Кая Канепи (Естония) и така за първи път през тази година е сред най-добрите осем в турнир от Големия шлем. 32-годишната американка, която е под номер 1 в схемата, се нуждаеше от 65 минути, за да се справи с поредната си съперничка.

Серина имаше четири точки за пробив още във втория гейм на първия сет, но 29-годишната Канепи измъкна подаването си. До осмия гейм на тази част статистиката показа 100% успеваемост на световната номер 1 при първи сервис. Именно благодарение на страхотния си начален удар Серина не даде и нито един шанс за пробив на опонентката си в тази част. По-малката от сестрите Уилямс проби подаването на Канепи за 5:3, след което въпреки пропуснатия първи мачбол все пак сложи край на сета при 6:3 след 31 минути игра.

Втората част започна интртигуващо с размняна на пробиви. Заемащата 50-ата позиция в света Канепи загуби сервис-гейма си за 0:1, но веднага след това върна пробива. В третия гейм размяната продължи и Серина отново стигна до пробив. Опитната американка, която преследва своята шеста титла в Ню Йорк, осъществи нов пробив за 5:2, но в осмия гейм се пропука. Колебанието в играта на Серина не се оказа решаващо, защото тя стигна до сетбол в деветия гейм при подаването на Канепи и се възползва от него за крайното 6:3. Това бе четвърти мач между двете тенисистки и четвърта победа за Уилямс. На 1/4-финалите тя ще се изправи срещу Флавия Пенета (Италия), която по-рано днес надделя срещу Кейси Делакуа (Австралия).

Носителката на 17 титли на сингъл от Големия шлем завърши днешния мач с 8 аса и 4 двойни грешки. Серина се отчете с 19 печеливши удара и 16 непредизвикани грешки. Канепи не направи директна точка от сервис, а двойните й грешки бяха 3. Представителката на Естония приключи срещата с 11 уинъра, а непредизвиканите й грешки бяха с 2 повече.