Девето място за Румен Димитров във финала на троен скок

Румен Димитров завърши на девето място във фнала на троен скок на Европейското първенство по лека атлетика в швейцарския град Цюрих. Националният ни шампион за 2014 г. постигна 16.43 м (-0.2 м/сек) в най-добрия си трети опит и не успя да намери място сред първите осем, които ще правят по още три опита. Другите два опита на пловдивчанина във финала бяха 16.33 м (+1.4 м/сек) и 16.15 м (+0.8 м/сек). Това беше дебют за Димитров на голям форум и първият му финал. Личният рекорд на възпитаника на Ивайло Русенов е 16.69 м от тази година. Деветото място на Димитров е второто най-добро класиране на български атлет на шампионата до момента. Вчера Ивет Лалова завърши пета във финала на 100 м, а по-рано днес Митко Ценов се нареди десети на 3000 м стипълчейз.

Другите двама български представители в мъжкия троен скок в Цюрих - Георги Цонов и Златозар Атанасов, отпаднаха в квалификациите. Цонов постигна личен рекорд на открито от 16.35 м, а Атанасов завърши участието си в Швейцария с 16.32 м.