Алембекова донесе първо злато за Русия на европейското по лека атлетика

Рускинята Елмира Алембекова заслужи златното отличие на 20 километра спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика в швейцарския град Цюрих. 24-годишната Алембекова триумфира с време 1:27.56 минути. Рускинята, която е трета в световната ранглиста за сезона, атакува в последните два километра от дистанцията и не даде шансове на съперничките си, за да спечели първа значима титла в кариерата си.

Алембекова донесе и първо злато за Русия в третия ден на континенталния шампионат. Людмила Оляновска от Украйна завърши втора с изоставане от 11 секунди. Тя се пребори за сребърния медал със силни последни метри, в които изпревари Агнежка Драхотова от Чехия. 19-годишната Драхотова остана трета на 12 секунди зад победителката.