Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Захлавова-Стрицова с нова голяма победа, елиминира и Вожняцки

Бившата номер 1 в света Каролин Вожняцки (Дания) отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 23-годишната датчанка, номер 16 в схемата, загуби от Барбора Захлавова-Стрицова (Чехия) с 2:6, 5:7 за 95 минути. Чехкинята отстранява трета поставена тенисистка, след като в третия кръг се наложи над номер 2 На Ли (Китай), а във втория над номер 32 Елена Веснина (Русия).

Захлавова-Стрицова стигна до успеха при шестия си мачбол. Тя направи 4 пробива, записа 31 печеливши удара в двубоя и за пръв път ще играе на четвъртфинал на турнир от "Големия Шлем". В кариерата си до момента Вожняцки никога не е достигнала до четвъртфиналите на "Уимбълдън".

В следващия кръг Захлавова-Стрицова ще играе с победителката от мача между Петра Квитова (Чехия) и Шуай Пън (Китай).